Prečo posteľ z masívu? Prečo je to dobrý krok?

Každý zažívame tie rána, kedy nám zazvoní budík v nastavený čas v pracovný deň.  Vonku prší, sneží, fúka vietor a my vieme, že musíme vyliezť zo svojho teplého peliešku a vydať sa autom alebo pešo na vlak či autobus do práce.

Na druhú stranu je veľmi zvláštne, že cez víkendy alebo sviatky, kedy vieme, že máme voľno, tak aj za predpokladu, že vonku sneží, prší alebo fúka vietor sme na nohách a plní elánu skôr, ako nám zazvoní  náš nastavený budík. Je to predsa náš deň, náš voľný deň, môžeme si robiť čo chceme a nemusíme sa pozerať a robiť ohľady na to, čo si oblečieme, nemusíme sa usmievať na nášho nadriadeného, alebo nemusíme robiť veci, ktoré po nás chcú ostatní, ale robíme len to čo sami uznáme za vhodné a čo robiť chceme a je pre nás príjemné.

Veľký predpoklad k tomu, aby naše rána boli lepšie v obidvoch vyššie popísaných prípadoch je kvalitný spánok. Každý snívame o kvalitnom spánku, o pekných snoch a príjemných ránach. K tomu, aby sme dosiahli kvalitný spánok patria dve základne veci. Dva základne predpoklady, ktoré vedú ku kvalitnému spánku sú – kvalitný matrac a kvalitná masívna posteľ.

Pýtate sa prečo matrac? Podľa svetových štatistík, človek prespí tretinu svojho života za predpokladu, že spí 8 hodín denne. Mal by teda spať na kvalitnom, pohodlnom a zdravotne vyhovujúcom matraci. Matrac robí náš spánok dobrým a kvalitným , matrac je za našimi príjemnými pocitmi po dobrom vyspaní sa. Preto, nešetrite na matraci, zájdite  za odborníkmi, nechajte si poradiť a zistíte, že investícia do kvalitného matracu je naozaj neodmysliteľnou  a jednou z najdôležitejších investícií do Vášho spánku, respektíve do Vášho zdravia a Vášho života.

A pýta sa prečo posteľ? Masívne postele, respektíve postele z masívu sú skvelou voľbou a investíciou do budúcna. V prvom rade dbajte na to, aby sa Vám posteľ páčila, aby Vám bola na prvý pohľad príjemná a mala pekný štýl, ktorý sa hodí do Vášho domu či bytu. Postele z masívneho dreva sa vyznačujú svojou vysokou kvalitou, odolnosťou a pevnosťou, vďaka čomu vydržia naozaj dlho. V ďalšom rade by mala vo vás vyvolávať príjemné pocity a pocit nadšenia sa do nej vždy vrátiť, ako keď sa ráno prebudíte, usteliete si ju a rozlúčite sa s ňou s vetou „Ahoj, vidíme sa za pár hodín, už teraz sa na teba teším.“ Keď sa pozrieme do budúcna, masívna posteľ by mala byť vyberaná tak, aby s nami žila a bola príjemná. Pri výbere tej správnej masívnej postele dbajte na viaceré faktory. Jedna z vecí na ktorú by ste mali dbať je správna výška postele. Keď si na posteľ sadnete mali by ste mať nohy minimálne v pravom uhle.   Pýtate sa prečo? Čas je neúprosný, nikto z nás ho nevie zastaviť a my všetci starneme. Preto čím vyššiu posteľ budeme mať, tým lepšie a ľahšie sa nám bude z postele v budúcnosti vstávať.  Masívna posteľ, pokiaľ je vyrobená správne a od kvalitného výrobcu, tak nevŕzga. Počas spánku sa človek nespočetnekrát pohne, zmení polohu spánku, tak sa nenechajte v noci otravovať a rušiť počas Vášho času čo spíte, behom času, ktorý patrí len Vám a Vášmu odpočinku a relaxu. Verte, že Vám to zaistí krásny deň,  pretože zobúdzať sa s pocitom  dobrého vyspatia je nenahraditeľný a zaručí Vám krásny štart do nového dňa.